MKS pokonał na zakończenie sezonu Czarnych Piasek 6-1 (3-0) ! Po dwie bramki strzelili Matysek i Gąsior, po jednej Firlej i Gajewski. MKS uplasował się na wysokim 5 miejscu, wyprzedzając dzisiejszego rywala i kosztowską Unię !

A oto jak padały bramki:

18 minuta – Matysek uderza z rzutu wolnego z 17 m i piłka po rykoszecie wpada w okienko bramki Stokowego

30 minuta – Firlej odbiera piłkę w środkowej strefie boiska, decyduje się na solową akcję i uderzeniem w krótki róg  zdobywa drugiego gola

[singlepic=6297,360,320]

Drużyna po zakończeniu meczu. Foto: Underek

U góry od lewej: Tomasz Naskręcki (masażysta), Dawid Karlik, Marcin Polarz (trener), Marcin Majer, Grzegorz Bednarek, Adrian Gąsior, Paweł Brandys, Krzysztof Firlej, Sławomir Roszak (kierownik).

U dołu od lewej: Grzegorz Kostrzewa, Mateusz Roszak, Tomasz Matysek, Tomasz Czarnecki, Mateusz Śliwa, Grzegorz Michalski.

43 – Śliwa przedziera się prawą stroną, dośrodkowuje wprost na głowę Gajewskiego, który uderzeniem w długi róg podwyższa prowadzenie

60 minuta – przy bramce asystuje Brandys, długi wykop, a Matysek wykorzystuje nieporozumienie obrońcy i bramkarza i trąca piłkę do siatki

76 minuta – świetne wejście Adriana Gąsiora, który kilka sekund po tym jak pojawił się na boisku, wykorzystuje sytuację sam na sam z Kościelnym

81 minuta – Gąsior zdobywa piłkę w polu karnym i uderzeniem w krótki róg z 5 m trafia po raz szósty do siatki Czarnych

86 minuta – honorowe trafienie dla gości, Witek z bliska finalizuje składną akcję Czarnych

Mecz toczył się w dość wakacyjnym tempie, z przerywnikami w postaci akcji bramkowych. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando MKS-u, w drugiej gra się wyrównała, lecz piłka nadal wpadała do siatki Czarnych. Na listę strzelców mógł jeszcze wpisać się Dąbrowski, lecz w 4 minucie nie trafił do bramki po podaniu Gardawskiego,  a w 6 jego uderzenie zatrzymał Stokowy. Tuż przed golem Gajewskiego piłkę z linii bramkowej po strzale Śliwy zdołał wybić obrońca. W 68 Firlej dał Kościelnemu wyłuskać sobie piłkę w polu karnym, a w 88 Czarnecki huknął w poprzeczkę. Akcje Czarnych nie były tak groźne i zwycięstwo MKS-u nie podlegało dyskusji.

MKS: Brandys, Polarz, Bednarek, Karlik, M.Roszak, Matysek, Śliwa, K.Firlej (Michalski 85), Gardawski (Czarnecki 70), Dąbrowski (A.Gąsior 75), Gajewski (Majer 65).

Czarni: Stokowy (Kościelny 35), Łaba, Skrzypiec, Kaptur, Jabłoński, Biliński (Spychała 55), Sitek, Widuch, Biedrzycki, Kościański (Witek 70), Piotrowski (Włodarek 55).

żołte katki: Polarz, Matysek, Firlej – Kaptur, Biedrzycki

W innych meczach: Sokoł – Krupiński 2:5 (Szwajca, Żurawiecki – Winkler, Janowski, Brychlik, Pitlok 2), Nadwiślan – Leśnik 3:1 (Frąckowiak 2, Kantor – Nikodem), Łąka – Kosztowy 1:1 (A.Żur – T.Wilk) Iskra – Ogrodnik 3:0 w.o. (mecz przerwany w 9 minucie z powodu zdekompletowania drużyny gości), Śląsk – Wawel 4:1 (Fruehmark, Spyra, Rzeźniczek 2 – Kałużny), Unia Bieruń – Bełk  4:1 (Włoch 2, Żukowski, Wróbel – Kupis)