Choć spotkanie MKS-u z Ogrodnikiem zakończyło się bezbramkowym remisem, to nie zabrakło w nim ciekawych okazji, okazji bramkowych i to z obu stron, a także małych kontrowersji. Wydawało się dwukrotnie, iż piłka przekroczyła linię bramkową po strzałach lędzińskich piłkarzy, ale sędziowie nie zdecydowali się na skorzystanie z VAR-u:) W innych meczach, warto odnotować remis Iskry z AKS-em Mikołów 2:2.

Remis nie krzywdzi żadnej ze stron, bowiem zarówno Dawid Gąsior w Ogrodniku, jak i Kuchta po stronie MKS mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności, kilka razy mieli take nieco szczęścia.W MKS najbliżej zdobycia gola był Kostrzewa, którego uderzenie w poprzeczkę nieskutecznie dobijał Mikolasz (wtedy także wydaje się iż piłka odbiła się z linią). Nasz wicelider klasyfikacji strzelców dwa razy przegrał także pojedynki z Gąsiorem (na początku spotkania i w samej końcówce). Druga sytuacja, w której Gąsior wygarniał piłkę zza linii bramkowej miała miejsce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeszcze przed przerwą. Ogrodnik prezentował się bardzo dobrze i Kuchta musiał być czujny, a za paradę meczu należy uznać sytuację z 85 minuty gry, gdy groźnie główkował Chrząścik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W końcówce samobójczej bramki niemalże na swoim koncie nie zapisał Michał Nagi… ale koniec końców, sprawiedliwy remis z groźnym Ogrodnikiem, który pokazał, że jego wiosenne występy nie są dziełem przypadku.

MKS – Ogrodnik Cielmice 0:0

MKS: Kuchta – Nowrocki (Sieradzki 85), Mikolasz, Krakowiak, M.Nagi, Ingram, Adamus (Nowicki 55), Kut, Turczyński, Zygma, Kostrzewa.

Ogrodnik: Gąsior – Białas S., Szojda, Michalak, Kokoszka, Koczy, Matusz, Gajewski (85′ Białas R.), Józefowicz (67′ Granek), Klimas (72′ Chrząścik), Kołodziejczyk (60′ Bojarski).

żółte kartki: Nowrocki, Kostrzewa (MKS)

Sędziował Bielecki (Tychy).

W innych meczach 27 kolejki:

Iskra – Mikołów 2:2

Łąka – Fortuna 2:4

Piast – Studzienice przełożony na 05.06.,

Pogoń – MKS Mysłowice 3:1

Sokół – Urania 1:2

MK Górnik – Sparta 0:0

Podlesianka – Wyzwolenie 8:0