Kolejny sparing rezerw za nami. Lędzińska dwójka rozegrała wczoraj (tj. niedziela, 12.07) wyjazdowy sparing z drużyną Płomień Niegowonice. Mecz zakończył się korzystnym dla nas wynikiem 4:1 (2:0), było to cenne spotkanie, z którego trener Janik mógł sporo wywnioskować w kontekście przygotowań przed startem Tyskiej B-klasy.

Od początku meczu nasze rezerwy starały się narzucić rywalom swoje tempo. Pierwszego gola zdobywamy za sprawą mocnego uderzenia z przed szesnastki Malickiego, piłka wpada do bramki tuż przy lewym słupku. Rzut rożny dla naszej drużyny, obrońcy wybijają piłkę z pola karnego, futbolówkę przejmuje na prawym skrzydle Giza i wrzuca w pole karne, obrońca gospodarzy interweniuje ręką w polu karnym w rezultacie czego sędzia wskazuje na 11 metr. Do jedenastki podchodzi Adamus, jednak bramkarz rywali wyczuwa intencje strzelca i ratuje zespół przed utratą gola. Parę chwil później Adamus rehabilituje się i zdobywa gola przejmując piłkę w polu karnym przeciwnika, uderza po ziemi z ostrego konta na dłuższy słupek i daje dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy bez goli, jednak tuż przed nią uderzenie przeciwnika z rzutu rożnego obija poprzeczkę bramki Apajewskiego. Drugą połowę zaczynamy nieco ospale, a rywale częściej wykorzystują nasze błędy. Tracimy gola po nieudanym dryblingu naszego bramkarza, napastnik rywali nie daję się zwieść i wbija futbolówkę do pustej bramki. Parę minut później wyrównanie mogła przynieść składna akcja lewym skrzydłem, jednak strzał przeciwnika ponownie ląduje na poprzeczce. Gola na 3:1 zdobywamy po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym za faul na Adamusie. Do jedenastki podchodzi Malicki i uderza tuż przy prawym słupku. Drugą bramkę w tym spotkaniu dokłada Adamus. Długa piłka posłana za plecy obrońców przez Urbańczyka, to zagranie wykorzystuje Adamus lobując bramkarza przeciwnika. Tym samym zamykając wynik meczu na 4:1. Trener podkreślił, że najważniejsza jest gra i możliwość rywalizacji, a sam wynik ma drugorzędną rolę, mimo to pozytywny rezultat cieszy. W naszych poczynaniach nie brakowało również błędów, które z pewnością zostaną dopracowane na treningach.

Skład: Apajewski – Rozmus, Urbańczyk, testowany, Giza, Drążek (S.Krakowiak), P.Czudaj (D.Stencel), Dominiec, Gierczak (R.Stencel), Malicki, Adamus.

Za tydzień w sobotę (tj. 18.07) nasze rezerwy rozegrają ostatni już sparing w tym okresie przygotowawczym, a ich przeciwnikiem będzie Korona Harmęże.