Pierwszy weekend listopada (05 – 06.11.) przyniesie aż cztery spotkania w Lędzinach. Jednocześnie, będą to ostatnie tegoroczne domowe spotkania naszych drużyn, zarówno seniorskich, jak i młodzieżowych (za wyjątkiem trampkarzy). 

Przed drużyną trenera Adriana Napierały starcie ligowe w ramach 14 kolejki rozgrywek z GKS II Tychy. Dodatkowy smaczek pojedynku stanowi fakt, iż oba zespoły rywalizować będą także w marcowym finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. Na razie jedna, priorytetem jest starcie ligowe, bowiem dorobek punktowy MKS-u wciąż jest skromny. Nie mniej jednak, lędzinianie przystąpią do starcia z 6 zespołem ligowej tabeli (oraz ubiegłorocznym tryumfatorem grupy II przecież, który w barażach o awans do III ligi uległ rezerwom Rakowa), podbudowani cenną wygraną 4:3 ze Spójnią. Przystąpią także w szerszym składzie, gdyż tym razem żaden z zawodników nie pauzuje za nadmiar kartek. XIII miejsce w tabeli oraz dorobek 14 oczek to nie jest szczyt ambicji naszego zespołu, dlatego MKS zamierza powalczyć o pełną pulę, pomimo oczekiwanej skali trudności.

Tyszanie zajmują aktualnie VI miejsce w ligowej klasyfikacji, z dorobkiem 20 punktów, za 5 zwycięstw i 5 remisów, przy 3 porażkach. W minionej kolejce ulegli KS Decor Bełk 2:3, a wcześniej dzieląc się punkami w meczu z MRKS Czechowice-Dziedzice (3:3). W meczach wyjazdowych drużyna trenera Jarosława Zadylaka zdobyła jak dotąd 10 punktów (3 wygrane, remis, przy 3 porażkach).

W spotkaniu z Decor Bełk tyszanie grali w składzie:

1. Odyjewski – 4. Zarębski, 7. Żelazowski (60, 6. Parysz), 8. Oleksy (83, 5. Chwaja), 9. Lewandowski (60, 30. Wilk), 11. Parkitny (46, 24. Kawka), 17. Pipia Ż, 18. Orliński, 19. Kopczyk, 23. Rabiej, 34. Kacprowski (60, 3. Lach). Trener Jarosław Zadylak.

W jakim zagrają w najbliższą sobotę, mając także na uwadze derbowy mecz pierwszego zespołu z Ruchem Chorzów zaplanowany na sobotnie popołudnie (17.30)?

Mecz poprowadzi jako arbiter główny: Sławomir Kowalewski (Bielsko-Biała), na liniach: Adrian Pietera, Łukasz Glądys.

Plan 14 kolejki w grupie II:

Unia RacibórzKS Decor Bełk 13:00
MKS LędzinyGKS Tychy II 14:00
Polonia Łaziska GórneKS Unia Turza Śląska 14:00
Drzewiarz JasienicaROW 1964 Rybnik 14:00
LKS Błyskawica DrogomyślGKS Gwarek Ornontowice 14:00
LKS CzaniecKuźnia Ustroń 14:00
Spójnia LandekOrzeł Łękawica 14:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała II – MRKS Czechowice-Dziedzice ndz. 13:00

Serdecznie zapraszamy!

Drużyna rezerw MKS-u Lędziny, po dość niespodziewanej porażce przed tygodniem 0:3 (0:0) w Jaroszowicach, zagra z „czerwoną latarnią” tyskiej B klasy, czyli LKS Mizerów. Trzy punkty dla podopiecznych Zbigniewa Janika są obowiązkiem. Aktualna strata punktowa do Czułowianki oraz KS Brzeźce wynosi odpowiednio 4 i 3 punkty.

Zespół młodzików (V liga) pod wodzą trenera Artura Olesia zakończy rozgrywki spotkaniem z Ogrodnikiem Cielmice (sobota, godzina 13.30, orlik przy ul. Pokoju).

Trampkarze, po porażce w Czułowie, przystąpią do meczu z BAP Piast Gol Bieruń, który odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 na płycie głównej boiska przy ul. Stadionowej 1.