W prawie „derbowym” pojedynku z JUWe Jaroszowice MKS Lędziny pewnie sięgnął po komplet punktów, zwyciężając 4:0 (3:0). I choć momentami nasi piłkarze denerwowali niedokładnością, to mieli po swojej stronie zdecydowanie więcej piłkarskich atutów i jakości, a momenty w których podkręcali tempo przesądziły o wygranej. Oddać trzeba Szymonowi Kwiatkowskiemu, że gdyby nie jego interwencje wynik byłby sporo wyższy.

W zespole JUWe oprócz wspomnianego Kwiatkowskiego zobaczyliśmy na murawie Damiana Czuprynę oraz Marcina Józefowicza. Zabrakło w składzie gości tym razem Dawida Frąckowiaka. Trzeci mecz na ławce trenerskiej JUWe zasiadał z kolei Jacek Mikolasz.

MKS napoczął rywali w okolicach 20 minuty, gdy z dystansu kąśliwie uderzył Miklosh, a do dobitki po interwencji Kwiatkowskiego dopadł Śliwa i uderzył pod poprzeczkę. To był bardzo dobry fragment gry MKS (chyba najlepszy w meczu), bo kilkadziesiąt sekund później do prostopadłej piłki wystartował Wójcik, który ograł Kwiatkowskiego, lecz z ostrego kąta trafił tylko w słupek. Napór MKS rósł, a akcje napędzane były zwłaszcza lewą stroną gdzie szalał Rzepa i Ingram. Po zagraniu tego ostatniego na wślizgu ze strzałem nieco spóźnił się Śliwa. Rezultat spotkania w końcu podwyższył Kostrzewa, trafiając z bliska po zgraniu głową Ingrama na długi słupek po akcji Rzepy. Trzeci gol to soczyste wykończenie akcji z 10 m. przez Miklosha. Dla Ukraińca w barwach MKS to pierwszy gol w historii występów w Lędzinach. Worek z bramkami zamknął Ingram, który główkując w długi róg z 8 m, skutecznie wykończył centrę Rzepy.

MKS – JUWe Jaroszowice 4:0 (3:0) Śliwa 19, Kostrzewa 42, Miklosh 44, Ingram 77

MKS: Kuchta – Piekielny, Ingram (Todorski 80), Zygma, Miklosh (Józefus 65), Nowrocki, Malik (Bednarek 75), Śliwa, G.Kostrzewa, S.Rzepa, Wójcik (Malicki 65).

JUWe: Kwiatkowski – Krzczuk, Hornik (Puto 75), Czupryna, Sz.Woźniak, Jakubczyk (Dryk 65), Braś, Gurbisz (Szlosarek 57), Furmann, Józefowicz, Zubrzycki,

W innych meczach:

Bojszowy – Wisła Wielka 1:0 (0:0) Bereza 67

Iskra – Wilkowice 1:2 (1:0) Wróbel – Wojtyła 70, Kępys 78

Pasjonat – Łąka 1:3 (1:2) Bieroński 25k. – Nowak 34, Klaja 36,52

ZET – Ogrodnik 3:0 (1:0) Kuliński 11, Fortuna 73, Michalak 75,

BKS Stal – Studzienice 2:2 (0:0) Waleczek 46, Dancik 84 – Wybrańczyk 76,88

Bestwinka – Piast 0:1 (0:0) Sieradzki 73

BTS Rekord II – Czarni 2:1 (0:1) Sobik 46, Kasprzyk 71 – Ścibor 36

Już w środę (06.10) o godzinie 16.00 zapraszamy na mecz półfinałowy rozgrywek Pucharu Polski z GKS II Tychy!