MKS przegrał w Rudzie Śląskiej Kochłowicach z Uranią 0:1, gola na wagę trzech punktów dla wicelidera zdobył w 53 minucie uderzeniem z rzutu wolnego z 23 m Albert Bujny.

[singlepic=2257,360,320]

Mecz z Uranią był pierwszym w tym sezonie, w którym MKS nie zdobył gola, najbliżej tego był Łukasz Gardawski. Foto: Underek

Po raz kolejny lędzińska drużyna może żałować straconych punktów… dlaczego? Przede wszystkim dlatego że wicelider tabeli nie pokazał niczego szczególnego, nasz zespół toczył na boisku rywala wyrównany pojedynek, a mało tego… momentami zamykał rywala na swojej połowie. Niestety jak to często bywa, gola w zasadzie strzeliliśmy sobie sami. Prosta strata w obrębie własnego pola karnego wymusiła faul Śliwy na 20 metrze, Bujny przymierzył przy słupku i Mokry był bez szans. Nasz zespół groźnie odpowiadał, najlepszą okazję miał w 70 minucie Gardawski, lecz po dośrodkowaniu Brony, Żołwik główkował w długi róg, lecz bramkarz obronił ten strzał a nadbiegający obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. W pierwszej połowie w 40 minucie groźnie z ostrego kąta uderzył Śliwa, lecz można mieć było wątlipowści czy wcześniej w polu karnym nieprzepisowo nie został zatrzymany Bomba. Takich wątpliwości już nie było w 90 minucie, gdy obrońca Uranii sprowadził do parteru Gardawskiego, lecz także i wtedy gwizdek arbitra milczał. Słabo prowadzący zawody – zwłaszcza w drugiej połowie – sędzia Roczkalski z Sosnowca wielu rzeczy nie chciał widzieć. Wprowadziło to wiele nerwowości w lędzińskie szeregi i sprawiło, że nasi gracze zebrali pokaźna kolekcję kartek, która sprawi że przed meczem z Mikołowem trener Rozmysłowski będzie miał prawdziwy ból głowy, jak zestawić ekipę. Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że Urania nie miała swoich szans na zdobycie gola, ale po wiceliderze spodziewałem sie znacznie więcej. Gospodarze momentami byli bezradni wobec pressingu stosowanego przez naszych graczy, lecz co z tego – skoro kolejne punkty przepadły. Być może w meczu z AKS-em Mikołów będzie inaczej…

Mokry, Bednarek, Gajewski, M.Roszak, Karlik, Gołaś (G.Kostrzewa 65), Śliwa, K.Firlej, Kulpiński (Sowik 75), Bomba (Gardawski 60), Brona (Gąsior 85)

żółte kartki: K.Firlej, Karlik, Kulpiński, M.Roszak, Śliwa