W sobotę o godz. 17 MKS w 26 kolejce rozgrywek klasy okręgowej podejmuje Uranię Ruda Śląska.

Urania to rywal niewygodny dla naszej drużyny i zawsze gra sie nam z tym zespołem ciężko. MKS jednak punktów musi szukać w pojedynku z każdym rywalem, nie inaczej jest i teraz. Zajmujemy bezpieczne miejsce w środku tabeli, ale by być w czołowej ósemce musimy zacząć wygrywać. Rywale prezentują sie bardzo dobrze w tej rundzie, doznali jedynie dwóch porażek (w ostatniej kolejce z Mikołowem 1:2 i na początku rundy z Krupińskim), za to potrafili wygrać w Bojszowach i Ornontowicach. Zimowe wzmocnienia klubu z Kochłowic przyniosły efekt w postaci 42 oczek na koncie i miejsca w czołówce tabeli. Lędzinianie  pokazali charakter w Piasku, teraz będą chcieli się zrewanżować rywalom za jesienną porażkę 1:2 (gole zdobywali wtedy: Samek – Stawowy,  Baczewski). W barwach Uranii trzeba będzie zwrócić uwagę na najlepszego strzelca drużyny – Oczko, który zdobył 13 goli jak dotąd. Pozostałe gole zdobywali: Baczewski, Kania, Zięcik – po 4, Podstawski, Gnyza, Stawowy – po 3, Łysakowski, Skoczyk, Klank, Kolasa, Małaczyński – po 2 oraz: Pilszczek, Flaczek, Janik i Rudyk – po jednej. Jak więc widać Urania gra dość wszechstronnie i te 48 zdobytych goli, rozkłada się równomiernie na cały zespół.

Jestem pewien, że po ciekawym spotkaniu z Nadwiślanem, będziemy świadkami kolejnego interesującego pojedynku. Tak więc, w sobotę na godz. 17 – wszyscy na stadion:)!!!

 

Zapraszamy:)!!!