Ostatnie 3 punkty w sezonie 2022/23 na swoje konto dopisują lędzińskie rezerwy, dla których ukoronowaniem bardzo udanej rundy wiosennej jest zajęcie 3. miejsca po zakończeniu rozgrywek tyskiej klasy B.

Zawodnicy naszej „Dwójki”, aby utrzymać miejsce na podium musieli mecz wygrać. W innym przypadku należałoby liczyć na stratę punktów przez Polonię Międzyrzecze, jednak lędzinianie woleli wziąć sprawy w swoje ręce i dzięki przekonującemu zwycięstwu nad drużyną Niepokornych Orzesze utrzymali pozycję 3 siły rozgrywek.

Drużyna trenera Janika, jak to ostatnio ma w zwyczaju, rozpoczęła mecz z wysokiego „C”. Już w 4 minucie błąd orzeskiego obrońcy wykorzystuje Kozaczuk i w sytuacji sam na sam posyła piłkę między nogami próbującego interweniować bramkarza.

Kolejne bramki dla MKS to popis Marcina Majera. Najpierw w 18 minucie kapitan MKS finalizuje świetną akcję duetu Firlej-Haba. W 32 minucie MKS wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie Majera zostaje wybite przez obrońców gości, piłka trafia jednak ponownie pod nogi wykonawcy, ten mija zwodem obrońcę i strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza.

W drugiej połowie byliśmy świadkami bardzo szybkiej i momentami wręcz chaotycznej gry, jednak ostatni akcent ponownie należał do MKS. W 87 minucie w polu karnym Niepokornych faulowany jest Kozaczuk. Piłkę na „wapnie” ustawia Majer i chociaż bramkarz wyczuł intencję strzelca, to piłka tak mocno zakręciła się na linii bramkowej, że ostatecznie wylądowała w bramce, a kapitan MKS skompletował tym samym „hat-trick”, czym doskonale podsumował świetną końcówkę sezonu w swoim wykonaniu.

Drużynie Niepokornych dziękujemy za sportową rywalizację w kampanii 2022/23 i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie. Gorąco dziękujemy także wszystkim kibicom, którzy w trakcie tego sezonu licznie wspierali z trybun naszą drugą drużynę.

W najbliższym czasie pojawi się także statystyczne podsumowanie sezonu drużyny Zbigniewa Janika.  Zapraszamy do śledzenia naszej strony www oraz mediów społecznościowych.

 

MKS II Lędziny – Niepokorni Orzesze 4:0 (3:0) Kozaczuk 4, M.Majer 18,32, 87,

Stasiński – Dominiec, Smaza, Kozaczuk, Kobus, Rozkwitalski (Giza 70), Dudek, M.Firlej, M.Majer, Tabuła, Haba.

żółte kartki: Rozkwitalski

Poniżej nagranie ze spotkania (cały mecz)!

Dziękujemy za przygotowanie i przesłanie 🙂