Pojedynek z Ogrodnikiem Cielmice, rozgrywany w ramach 2 kolejki rozgrywek klasy okręgowej, będzie pierwszą okazją do zobaczenia naszej drużyny w meczu ligowym od … października 2019 roku. Początek w sobotę (01.08.) o godzinie 17.00. Przekazujemy także informację o odwołanym meczu Pucharu Polski zaplanowanym pierwotnie na 04.08.

W sobotnim spotkanie rywalizować będą dwa zespoły podbudowane zwycięską inauguracją: Ogrodnik pokonał 3:0 Przełom Kaniów (po golach Gajewskiego, Klimasa, Chrząścika), natomiast MKS rozbił na wyjeździe Sokoła Wola 9:1.

Cielmiczanie w sobotę zagrali w składzie: Gąsior – Białas S., Foltyn, Szojda, Majewski (30’Chrząścik), Koczy, Gurbisz, Kokoszka (68′ Michalak), Gajewski (74’Zając), Klimas (63’Granek), Kołodziejczyk (83’Pawłowicz).

Już po personaliach widać, iż w Cielmicach – podobnie jak i u nas – można mówić o stabilizacji składu oraz dokonywaniu transferów, wyłącznie w ramach konieczności. Czy podopieczni Grzegorza Chrząścika ponownie sprawia problemy MKSowi? Tak było w pierwszej kolejce minionego sezonu, kiedy to MKS wygrał 3:2, po 2 golach Rzepy i trafieniu Kostrzewy. Spotkanie było zacięte, a Mariusz Kuchta obronił wtedy rzut karny. Rewanżu wiosną obu drużynom nie było dane rozegrać. Dojdzie do niego właśnie w sobotę.

Kibiców na stadionie prosimy o ostrożność i rozsądne zachowanie, zachowywanie dystansu i wymaganych odstępów 2m, założenie maseczki w trakcie kupowania biletów i dojścia do miejsca siedzącego, a także o dezynfekcję rąk. Wszyscy cieszymy się, że rozgrywki piłkarskie zostaly wznowione, ale odwołane mecze w podgrupie I (np. z udzialem MRKS II Czechowice-Dziedzice, LKS Wisła Wielka) pokazują, że wciąż konieczne są środki zapobiegawcze!

W kasie otrzymać będzie można terminarze rundy jesiennej w podgrupie II, a każdy kibic z Lędzin dodatkowo otrzyma specjalnie przygotowaną niespodziankę.

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Tychy informuje, że z urzędu przeniosła mecz Pucharu Polski MKS Lędziny – Pniówek Pawłowice z dnia 04.08.2020 r., z powodu udziału drużyny gości w rozgrywkach pucharowych na szczeblu Centralnym. Komisja wyznaczyła nowy termin meczu na dzień 26.08.20 r., godz.17.15.

Serdecznie zapraszamy!