Ostatnie dni przyniosły kumulację występów drużyn młodzieżowych, które nałożyły się w krótkich odstępach czasu. Żaden z młodych piłkarzy z pewnością jednak nie narzekał, gdyż gra o punkty i stawkę to jest ten element, który przynosi najwięcej emocji. Poniżej krótkie podsumowanie.

Trampkarze:

MKS – Akademia Sportu Orzesze 2:7 (bramki: Bartłomiej Groeger, Michał Kowalczyk).

ZET Tychy – MKS 3:2 (bramki: Mateusz Karkoszka, Michał Firlej).

 

Drużyna trampkarzy w najbliższy czwartek (25.05., o godz. 17.30) zagra na własnym boisku z LKS Miedźna, natomiast w niedzielę (28.05. godz. 17.00) powalczy o punkty w Brzeźcach z LKS.

Młodziki IV liga:

MKS – Czułowianka 4:0 (bramki Igor Włodarczyk 2, Patryk Porwit, Oliwier Kowalczyk).

MKS: Szprengiel, O.Kowalczyk, M.Kowalczyk, Włodarczyk, K.Głąb, Bednarek, Ścierski, Michalski, M.Firlej oraz Kolny, Porwit, Natkański, Odelga.

W kolejnym meczu drużyna trenera Pawła Majera zagra w niedzielę (28.05.) w Bieruniu Starym z Unią (od godziny 10.00).

Młodziki V liga:

MKS – LKS Mizerów 2:7 (bramki Radek Mańka, samobójcza),

MKS – Czułowianka 14:0 (Jakub Zimnal 6, Filip Szprengiel 4, Mateusz Michalski 2, Szymon Wybraniec, Patryk Porwit).

Drużyna Artura Olesia w końcu przełamała niemoc strzelecka. Pokonując na własnym obiekcie drużynę Czułowianki aż 14:0. Jak podkreślił trener Artur Oleś: ” W każdym meczu nasi piłkarze kreują dużą ilość sytuacji bramkowych. Nie zawsze strzały znajdują drogę do bramki, ale taka jest piłka. Ozdoba meczu były bramki Jakuba Zimnala zdobyte bezpośrednio z rzutu rożnego (łącznie Kuba zdobył 6 bramek w meczu) oraz Patryka Porwita bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego z … własnej połowy.”
Najbliższym przeciwnikiem MKS-u będzie UKS Grom Tychy, a mecz odbędzie się także w niedzielę (28.05.) o godzinie 10.00. na orliku przy ul. Pokoju.

Drużyna żaczków w sobotnie przedpołudnie rozegrała mecz testowy z APN SMS Tychy, rywalizując trzy tercje po dwadzieścia minut. Nasi najmłodsi piłkarze po raz pierwszy mogli sprawdzić się na orliku w systemie 6+1. Trzeba przyznać że gra wyglądała obiecująco, czego potwierdzeniem jest spora liczba zdobytych goli, które padały zarówno po składnych akcjach, kontrach, jak i strzałach z dystansu.

Skrzaty:

Skrzaty po raz drugi tej wiosny udały się do Bojszów, gdzie tym zagrały nie tylko z gospodarzami, ale i UKS SPS Wola, Czułowianką i Unią Bieruń.

Skład: Tymek, Maja, Iga, Mieszko, Wojtek, Miłosz, D, Miłosz K, Norbert, Szymek.