W minioną niedziele (14.04.) kolejny swój turniej rozegrały żaczki MKS-u Lędziny (grupa 4 w Podokręgu). Był to ich drugi ligowy turniej , a młodzi Lędzinianie zakończyli go kolejny raz bez porażki. Ich bilans jest następujący 6 zwycięstw i 0 porażek i remisów. Szczegóły w relacji trenera Adriana Szwedy.

„Pierwszy mecz naszej młodzieży był z gospodarzem turnieju Gromem Świerczyniec. Mecz zakończył się 6:3 zwycięstwem Lędzin , a bramki padały następująco: 1:0 Michał Kowalczyk powalczył o piłkę , następnie ruszył z nią sam na bramkę i strzelił gola. 2:0 Filip Szprengiel mocno i celnie posłał piłkę z rożnego do Karola Głąba a ten uderzeniem z pierwszej piłki umieszcza ją w siatce. 3:0 Igor Włodarczyk podają mocna piłkę do Karola Głąba a ten technicznym strzałem umieszcza ją w bramce. Następnie nasza młodzież opadła z sił i straciła dwie bramki. Żaczki się obudziły i strzeliły kolejna bramkę na 4:2 , autorem bramki był Igor Włodarczyk , który bardzo mocnym strzałem z dystansu posłał piłkę do siatki. 5:2 Karol Głąb ostro zaatakował rywala , przejął piłkę i strzelił kolejna bramkę. 6:2 Filip Szprengiel przejął piłkę na lewym skrzydle , poprawił sobie ją a następnie mocnym technicznym strzałem z dystansu strzelił bramkę. Mecz zakończył się 6:3. Kolejnym rywalem MKS-u był Leśnik Kobiór. Mecz zaczął się złe dla naszej młodzieży , ponieważ szybko stracili bramkę na 1:0. Gol na 1:1 padł po samobóju rywala i był to moment zwrotny dla całego meczu , ponieważ młodzi zawodnicy poczuli wiatr i bardzo mocno ruszyli na rywala. Efekt był następujący: 2:1 Karol Głąb minął rywala i podał do Filipa Szprengla ten bez zawahania strzela bramkę. 3:1 rywal rozpoczyna grę od bramki podaje na prawe skrzydło , Michał Firlej szybko doskakuje do przeciwnika , przejmuje piłkę i sam pędzi z nią na bramkę kończąc cała akcje bramka. 4:1 Karol Głąb przejmuje piłkę w środkowej części boiska i bez zawahania rusza na bramkę mijając przy tym rywali i strzelając bramkę. 5:1 Michał Firlej dostaje piłkę na prawym skrzydle rusza po linii i dośrodkowuje na nogę Igora Włodarczyka a ten trafia w dolny róg bramki. 6:1 po raz kolejny Karol Głąb przejmują piłkę i sam umieszcza piłkę w siatce. 7:1 tym razem Karol Głąb świetnie rozegrał piłkę , czego efektem była bramka Michała Firleja , który z łatwością pokonał bramkarza. 8:1 Karol Głąb dostał piłkę w okolicach środka boiska i mocnym strzałem z dystansu trafił kolejna bramkę. 9:1 kolejna akcja na przestrzeni kilku minut Karola , który sam ruszył z piłka i technicznym strzałem przy słupku umieszcza piłkę w bramce. 10:1 Karol Głąb dostaje piłkę w okolicach słupka rywala i z dość ostrego kata strzela bramkę. 11:1 Filip Szprengiel świetnie zaatakował rywala na swoim lewym skrzydle , przejął piłkę i mocnym uderzeniem z dystansu w dalszy róg bramki zdobywa ostatnia bramkę tego meczu. Warto tez wspomnieć, ze oprócz bramki strzelonej na początku meczu obrońcy MKS-u Tomek Kubica i Miłosz Kowalczyk wykonali bardzo dużo pracy w obronie czego było efektem bardzo mała ilość interwencji Miłosza Nowickiego , który w całym turnieju popisał się kilka razy świetnymi interwencjami. Kolejny mecz starcie MKS-u Lędziny z LKS Jankowice. Mecz wygrali żaczki z Lędzin 4:0. Bramkarz MKS-u w tym meczu miał wyjątkowo mało pracy a kolejne świetne spotkanie rozegrali obrońcy tzn Michał Kowalczyk i Tomek Kubica , efektem tej gry było zachowanie czystego konta przez Lędziny. Bramki: 1:0 Michał Firlej ruszył po prawym skrzydle mocno podał na dalszy słupek , gdzie świetnie odnalazł się Filip Szprengiel i zdobył pierwsza bramkę meczu 2:0 piłka ustawiona w okolicach połowy boiska jest rzut wolny , do piłki podchodzi Igor Włodarczyk , rozpędza się i mocno uderzę piłkę , która ładuje w bramce. 3:0 tym razem Igor Włodarczyk był asystentem , ponieważ podał piłkę na prawe skrzydło do Michała Firleja a ten mijając rywala pokonuje bramkarza. 4:0 Ostatnia bramkę tego meczu zdobywa Filip Szprengiel , który dostał bardzo dobre podanie od Karola Głąba i je wykorzystał Warto tez wspomnieć o Wiktorze Głąbie , który choć tym razem nie miał udziału przy bramkach to gdy tylko meldował się na boisku , dawał z siebie 100% i miał bardzo duży wkład w ostateczne wyniki drużyny. ”

Podsumowanie bramek: Michał Kowalczyk 1, Igor Włodarczyk 3, Michał Firlej 3, Filip Szprengiel 5, Karol Głąb 8.

MKS: Bramkarz: Miłosz Nowicki. Obrońcy: Tomek Kubica, Miłosz Kowalczyk. Pomocnicy: Igor Włodarczyk, Karol Głąb, Michał Kowalczyk. Skrzydłowi: Filip Szprengiel, Michał Firlej, Wiktor Głąb.

W meczach innych zespołów:

  • juniorzy, MKS – Polonia Łaziska 1:4 (bramka Czudaj)
  • trampkarze, Rekord Bielsko-Biała – MKS 13:0
  • młodziki, Polonia Łaziska – MKS 0:6 (bramki: Zatoń 3, Larysz 2, Morkisz)
  • orliki, KSB Lędziny – MKS 2:5 (bramki: Jończyk 2, Kruciński 2, samobójcza)