Po dwóch efektownych zwycięstwach, drużyna rezerw MKS-u Lędziny awansowała na trzecie miejsce w tabeli tyskiej B klasy. Wygrane 6:0 nad LKS Wisła Mała oraz 4:0 na JUWe II Jaroszowice na dwie kolejki przed końcem sezonu, stawiają w bardzo dobrej sytuacji wyjściowej w kontekście walki o podium.

Tym bardziej, iż znacząco – w porównaniu do początku rundy wiosennej – poprawiła się sytuacja kadrowa drużyny rezerw. Zwiększona frekwencja na treningach oraz mocniejsza rywalizacja o miejsce w składzie znacząco przyczyniła się do dobrego finiszu drużyny trenera Janika.

08.06.2023 r.: MKS II Lędziny – LKS Wisła Mała 6:0 (3:0) Morks 4,55, M.Majer 7,66, Haba 19, M.Firlej 87;

MKS II: W.Majer – Smaza, Rozkwitalski, Kobus, Morks (Gierczak 60), Jacek (Kozaczuk 55), K.Kuzak (Skrobek 46), Tabuła (Dominiec 75), Haba (M.Firlej 46), M.Majer, Urbańczyk.

11.06.2023 r.: MKS II Lędziny – JUWe II Jaroszowice 4:0 (3:0) M.Majer 7,27, Kobus 27,57

MKS II: Stasiński – Kobus, Smaza (Urbańczyk 80), Śmigiel, Rozkwitalski, K.Kuzak (Gierczak 46), M.Firlej, M.Majer (Dominiec 60), Morks (Tabuła 10), Dudek, Haba (Kozaczuk 65).

Po czwartkowej (08.06.) wygranej nad LKS Brzeźce awansu do a klasy gratulować można Czułowiance Tychy, co niniejszym czynimy, życząc powodzenia w rozgrywkach tyskiej klasy A!

Poznaliśmy już komplet drużyn, które w tym sezonie spadną z A klasy o szczebel rozgrywkowy niżej: Stal Chełm Śląski, Czapla Kryry i LKS Frydek.