W niedzielne popołudnie rezerwy gładko poradziły sobie z drużyną LKS’u Mizerów zwyciężając 5:1 (2:0). Tym samym wykorzystując potknięcie największych rywali w walce o podium Tyskiej B-klasy, czyli Czarnych Piasek oraz Gola Bieruń (obie drużyny zremisowały swoje spotkania, odpowiednio 1:1 oraz 0:0).

Tym ważniejsze było to spotkanie bowiem pozwoliło nam zrównać się punktami z Czarnymi Piasek (aktualnie po 47 punktów, obie drużyny mają do rozegrania zaległy mecz) oraz znacząco dogonić rezerwy Piasta Gol Bieruń (aktualnie 49 punktów, ale jeden mecz rozegrany więcej). Zatem końcówka B-klasowych rozgrywek będzie jeszcze ciekawsza, dwójka MKS’u ma na swojej drodze jeszcze mecz m.in z Czarnymi, który będzie bardzo ważny w kontekście finiszu i walki o drugą lokatę w tabeli. Im bliżej końca rozgrywek tym trudniej z racji iż już w przyszły weekend mierzymy się z niepokonanym dotąd liderem – Fortuną Wyry. Najbliższego rywala podejmować będziemy w meczu wyjazdowym w niedzielę (tj. 12 czerwca) o godzinie 17:00.

MKS II Lędziny 5:1 (2:0) LKS Mizerów

Strzelcy: Gardawski 11’⚽, 68’⚽, Szachnitowski 42’⚽, Kobus 57’⚽, Ingram 65’⚽ – Nieradzik 68’⚽.

Asystowali: Giza 🅰️, Gardawski 🅰️.

MKS II: Morks – Kobus, Dominiec, Malicki, Drążek (65′ Jacek), Szachnitowski, Gardawski, Giza (55′ Gaweł), Haba (55′ Gierczak), Ingram, Adamus (80′ Śmigowski).

Podsumujmy poprzedni mecz, który po raz kolejny wysoko wygrywają nasze rezerwy. Rywal nie wiele miał do powiedzenia czego najlepszym przykładem będzie fakt iż poza bronieniem się całym zespołem na własnej połowie i bramce na tzw. „otarcie łez” nic nie wniósł do meczu. Strzelanie rozpoczął niezawodny w ostatnim czasie Gardawski, który rzut karny po zagraniu ręką zamienia na gola. Drugą bramkę dokłada rozgrywający świetne spotkanie Szachnitowski uderzeniem z rzutu wolnego, mocny strzał po ziemi z okolic 20 metra podwyższa prowadzenie. Trzeci gol autorstwa Kobusa to zaskakujący centro-strzał, bramkarz rywali zmylony a piłka wpada do bramki tuż przy słupku. Czwartą bramkę dokłada Ingram mocnym uderzeniem z pola karnego. Drugą bramkę w tym spotkaniu dokłada Gardawski i prowadzimy już 5:0. W końcówce spotkania tracimy jednak gola w dość prosty i niespodziewany sposób, nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem wykorzystuje napastnik rywali i uderza do pustej bramki. Całkowita dominacja nad przeciwnikiem zaowocowała tym iż mecz obfity był w mnóstwo akcji i strzałów na bramkę, niestety nie wszystkie udało się zamienić na gole. Nie mniej jednak rezerwy mecz wygrały pewnie i bez najmniejszych problemów.

Pozostałe rezultaty 24 kolejki (04-05 czerwca):

Nadwiślan Góra 4:2 Pniówek II Pawłowice,

UKS Warszowice 0:0 Piast Gol II Bieruń,

LKS Wisła Mała 0:10 Fortuna Wyry,

LKS II Wisła Wielka 1:1 Czarni Piasek,

Niepokorni Orzesze 0:8 Czułowianka Tychy,

LKS II Gardawice – pauza.