MKS Lędziny nie przełamał się, jeśli chodzi o zerowy dorobek punktowy w meczach wyjazdowych. Lędzinianie przegrali w Jasienicy z Drzewiarzem 0:1 (0:0) i wciąż na swoim koncie mają tylko sześć punktów. W zespole gospodarzy, którzy jak dotychczas nie punktowali w rozgrywkach zadziałał „efekt nowej miotły”, bowiem zmiana na ławce trenerskiej przyniosła miejscowym pierwsze zwycięstwo w sezonie. Lędzinianie zakotwiczyli w dolnej części tabeli, a przed nimi pojedynek z liderem z Turzy Śląskiej (sobota 24.09., godz. 11.00).

Drzewiarz Jasienica – MKS Lędziny 1:0 (0:0) Brachaczek 49

MKS: Kuchta – Ingram, Józefus, Zygma, M.Nagi, Todorski (Kowalczyk 58), Miklosh, Wodnicki (Pułtorak 79), Wójcik, S.Rzepa (G.Kostrzewa 58), Śliwa.

żółta kartka: Todorski

„Druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla Drzewiarza. Gospodarze przenieśli grę na połowę MKS-u i wywalczyli i w 49. minucie rzut rożny. Egzekwował go Adrian Szwarc, który dośrodkował na głowę Michała Kralczyńskiego, ten przedłużył piłkę do Kacpra Brachaczka. Obrońca nie dał szans golkiperowi przyjezdnych i zdobył bramkę strzałem z okolic 7. metra. – Bardzo cieszy mnie fakt, że zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Pracowaliśmy nad tym elementem podczas piątkowego treningu i jak widać przyniosło to zamierzony efekt – cieszył się Łukasz Błasiak, nowy trener Drzewiarza.”

Za www.sportowebeskidy.pl

W innych meczach:

Błyskawica Drogomyśl – Polonia Łaziska Górne 1:2 (1:0) Król 40 – Buchczik 89, Polczyk 90+4

Spójnia Landek – Unia Racibórz 3:0 (1:0) Marek 24, Sobas 87, Lavruk 90

LKS Czaniec – Podbeskidzie II Bielsko-Biała przełożony na 19.10