Jeśli mamy lipiec to znak, że czas formować składy klas okręgowych w sezonie 2012/2013. Już wiadomo, że władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej dokonały pewnych zmian w odniesieniu do gr. I.

W przyszłym sezonie nie zagramy z Concordią Knurów, która została przeniesiona do grupy 4. Miejsce spadkowiczów i awansujących do IV ligi rezerw GKS-u zajmą:

 – zgodnie z przewidywaniami: mistrz i wicemistrz tyskiej A klasy: Tyski Sport II (dawniej GKS II Tychy) oraz LKS Studzionka

– KS Żory (spadkowicz z IV ligi), KS Energetyk II Rybnik (zwycięzca rybnickiej A klasy, zwany też Energetykiem II Wielopole na www.90minut.pl) – czego się nie spodziewaliśmy (Jastrząb Bielszowice i Kolejarz Katowice z a klasy Katowice trafiły do gr. 2).

Do piętnastki ekip (KS Żory, LKS Studzionka, Tyski Sport II – dawniej GKS II, Energetyk II Rybnik, Rozwój II Katowice, MKS Lędziny, Unia Bieruń Stary, Sokół Wola, LKS Bełk, Krupiński Suszec, Czarni Piasek, Sokół Orzesze, Orzeł Mokre, Unia Kosztowy, Pogoń Imielin) zostanie dokoptowana jeszcze jedna i z pewnością będzie to rywal z podokręgu Rybnik, z którym to ostatnio – a może nawet nigdy – nie rywalizowaliśmy (Dąb Gaszowice, Polonia Łaziska Rybnickie bądź KS Kuźnia Raciborska). Jak więc widać, rywalizacja zapowiada się ciekawie, świadczy o tym m.in. fakt, że w grupie I mamy aż trzy ekipy rezerw zespołów wyżej sklasyfikowanych, a i nowi rywale budzą zaciekawienie.