Zawodnicy pierwszej drużyny MKS-u w rozegranym dziś w Kostuchnie meczu kontrolnym zremisowali 3:3(0:2) z MK Katowice. Natomiast juniorzy, rozgromili swojego rywala z TLJ, zespół Piasta Bieruń Nowy aż 9:1 (5:1).

Bramki dla drużyny Sebastiana Idczaka zdobyli: Grzegorz Bednarek, Michał Gadaj oraz Norbert Stworzyjan.

MKS: Ł.Gąsior, Idczak, Skutela, M.Roszak, Bednarek, Ingram (Michalski 70), Gadaj, Śliwa, Stworzyjan, Janik, Kapela.

Trener Idczak po meczu był zadowolony gry, ale z wyniku już nie. Wskazał, iż dwa błędy w pierwszych 45 minutach w postaci niezdecydowania bramkarza to było jedyne zagrożenie, jakie stworzyli piłkarze MK. Z tego padły jednak aż dwa gole. W tym czasie MKS zmarnował cztery sytuacje stuprocentowe, a Janik, Śliwa, Gadaj czy Stworzyjan uderzali też z dystansu (minimalnie niecelnie). Po przerwie nasi piłkarze poprawili już skuteczność zdobywając ładne bramki: Bednarek po indywidualnej akcji, Gadaj kończąc składną akcję zespołu oraz Stworzyjan strzałem z dystansu, wychodząc na prowadzenie 3:2! Rywale po błędzie Janika zdołali jednak wyrównać w 90 minucie gry.

Tymczasem, bramki dla juniorów w pojedynku z Piastem zdobywali: G.Cuber (x 3), G.Kostrzewa (x2), Ziółkowski, Urbańczyk, Białorucki, Szprengiel.

Juniorzy: Sitarz (Krzykawski 80), Grzyb, Mróz, Kozłowski, Ziółkowski, Urbańczyk, Szprengiel, Świergot, Lis, G.Cuber, Białorucki oraz gościnie występujący Karlik, G.Kostrzewa (w inauguracyjnym meczu pierwszej drużyny pauzują za kartki).