W niedzielne (23.04.) popołudnie pierwszy raz w tym roku okazję do zaprezentowania się na własnym boisku miał zespół rezerw MKS. W ramach 17. kolejki Tyskiej klasy B drużyna Zbigniewa Janika podejmowała drugi zespół III – ligowego Pniówka Pawłowice, a więc drużynę bezpośrednio sąsiadującą w tabeli. Obie drużyny przed spotkaniem miały na swoim koncie po 28 oczek, z tym, że MKS II ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Wisłą Małą.

Niewątpliwie nasi zawodnicy, podbudowani dobrym występem na trudnym terenie w Piasku (wygrana MKS 2:0 – przyp. red), chcieli dopisać do swojego konta kolejne 3 punkty, jednak goście z Pawłowic postawili ciężkie warunki, od początku meczu prezentując przede wszystkim solidną grę w obronie, a okazji szukając głównie w kontrataku. Okazje w I połowie były, dwukrotnie po rzucie rożnym MKS piłka minimalnie mija bramkę Pniówka, kapitalny rajd Firleja kończy się niecelnym strzałem, a tuż przed przerwą kapitalnym dośrodkowaniem „na nosek” popisuje się Dudek, akcję zamyka Morks i piłka ląduje w siatce, jednak w tej sytuacji sędzia liniowy dopatrzył się minimalnego spalonego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ większej zmianie, MKS nadal próbował szukać okazji do zdobycia bramki, goście ograniczali się głównie do zagrywania dłuższych piłek i pojedynczych kontr, jednak większość z nich padała łupem lędzińskiej defensywy. Do końca spotkania jednak nie udało się sforsować szczelnej obrony Pniówka, choć okazji szukali odpowiednio Majer, dwukrotnie Kobus, a najbliższym otwarcia wyniku był ponownie Morks, którego strzał z szesnastego metra odbija się rykoszetem od nogi obrońcy i minimalnie mija słupek bramki gości.

Na plus na pewno należy odnotować, że podopieczni trenera Janika drugi mecz z rzędu kończą na przysłowiowe „zero z tyłu”. Na poprawę skuteczności liczymy już za tydzień, 30 kwietnia (niedziela). O godzinie 17:00 w Wiśle Wielkiej nasza „dwójka” zmierzy się rezerwami występującej w tyskiej okręgówce LKS Wisła Wielka.

MKS II Lędziny:

1. W. Majer – 3. Smaza [Ż], 8. Kuzak, 13. Dominiec – 6. Tabuła, 16. Dudek (80’ – 5. Stasiński [Ż]), 10. Skrobek [Ż] (80’ – 17. Urbańczyk), 14. Majer, 18. Kobus, – 15. Morks, 7. Firlej (70’ – 4. Haba)

Trener: Zbigniew Janik