Tak jak zapowiadaliśmy, o zwycięstwo nad Ogrodnikiem nie było łatwo. Dzięki jednak świetnie rozegranemu rzutowi wolnemu, i jednemu z dwóch celnych strzałów MKS-u w meczu w wykonaniu Uniejewskiego, wywozimy z trudnego terenu 3 punkty, dzięki którym na półmetku rozgrywek meldujemy się z dwoma punktami przewagi nad LKS Łąka. A to nie jedyny sukces w dniu dzisiejszym, bowiem z awansu do III ligi cieszy się zespół młodzików.

Kluczowy moment meczu to 16 minuta spotkania, kiedy to Śliwa wykonywał rzut wolny z ok. 40 m. Nasz zawodnik chyba nieco zaskoczył rywali technicznym dośrodkowaniem, ale najważniejsze, że zaskoczony nie był Uniejewski, który wyskoczył na 15 m i ładnym, precyzyjnym uderzeniem z woleja trafił w samo okienko bramki gospodarzy.

Pierwsza część pojedynku była ciekawsza, a w drugiej wdarło się sporo chaosu i niedokładności z obu stron. Gospodarze sporadycznie zagrażali bramce Kwiatkowskiego, a godne odnotowania były techniczny strzał z dystansu, który Kwiatkowski przeniósł nad bramkę oraz szansa Chrząścika z 50 min. Grający trener Ogrodnika przegrał pojedynek z Kwiatkowskim, marnując najlepszą szansę gospodarzy w meczu. MKS także stworzył kilka okazji, apetyt na gola miał Sitek: jeden z jego strzałów obronił bramkarz (drugi celny strzał MKS-u w meczu), a drugi wykonany z 25 m wylądował na poprzeczce. Koledzy Sitka chyba tak byli zaskoczeni tą próbą, że nikt w polu karnym nie doskoczył do dobitki. Nieporozumienia obrońcy gospodarzy z bramkarzem w 3 minucie spotkania nie wykorzystał Stworzyjan niecelnie lobując, a w drugiej połowie Śliwa nie trafił w bramkę po dobrej akcji Stworzyjana. Odnotujmy jeszcze zblokowaną próbę Karlika, po podaniu Śliwy (II połowa), a będziemy mieć pełny obraz spotkania.

Po jego zakończeniu nasi piłkarze mogli wspólnie cieszyć się z rezultatów z Tychów, ale i Łąki, a ta radość połączona była odśpiewaniem hucznego sto lat dzisiejszemu solenizantowi Grzegorzowi Bednarkowi, który obchodzi 40-te urodziny! Teraz pozostaje jeszcze czekać na oficjalne potwierdzenie, iż klasy okręgowe nie będą rozgrywać awansem kolejek z rundy wiosennej, ponieważ taka opcja jest podobno rozważana (choć przypomnijmy, termin inauguracji rundy wiosennej, tj. 19 marca 2016, został już wskazany).

Ogrodnik: D.Gąsior – Czyżo, Foltyn, Klimas, Wojciechowski (Żmijewski 87), Fijoł, Chrząścik, Stawicki, Żołneczko, Mercik (Bielawski 46), Woszczyna.

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, M.Roszak, Uniejewski, M.Nagi, Sitek (Gadaj 90) Karlik, Śliwa, Kapela (Ingram 72), N.Nagi, Stworzyjan.

żółte kartki: Czyżo, Klimas (Ogrodnik).

Przed 13.00 dotarła do nas z Łąki radosna informacja, iż zespół młodzików w rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do III ligi pokonał miejscowy LKS 2:1 (bramki Kołodzieja i Ścierskiego), awansując tym samym do rozgrywek III ligi. Całej drużynie i trenerowi Mirosławowi Wowro gratulujemy!

[singlepic=14438,360,320]