W sobotę, 12 kwietnia o godz. 16 MKS rozegra w Bieruniu derbowe spotkanie z tamtejszą Unią. Naszą drużynę czeka kolejny ciężki mecz i nieistotne jest to, że Unia w tabeli zajmuje 13 miejsce, a MKS 9. „Ujki” wyraźnie lędzinianom ostatnio nie leżą…

Drużyna MKS-u jedzie do Bierunia podbudowana jednak ostatnimi zwycięstwami z Mikołowem i Śląskiem, dlaczego więc mielibyśmy nie kontynuować dobrej passy. Z drugiej strony, jesienią u siebie MKS uległ Unii 1:2, w poprzednim sezonie pojedynki MKS-u z „Ujkami” kończyły się bezbramkowym remisem (w Bieruniu) oraz zwycięstwem bierunian 3:1 (w Lędzinach). Gracze Unii zawsze wyjątkowo mobilizują się na spotkanie z MKS-em, zapewne tak będzie i tym razem. Zwłaszcza, że w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli tylko punkt i będą chcieli powetować sobie starty punktów z Bojszowami oraz z Orłem. Obie drużyny znają się jak łyse konie, więc trenerzy Rozmysłowski i Balcerowski, raczej nie zaskoczą siebie wzajemnie niczym, a o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia. Do drużyny MKS-u wraca pauzujący za żółte kartki w spotkaniu ze Śląskiem Bomba, być może dojdą do siebie Gołaś oraz Darek Firlej, którzy doznali urazów w Świętochłowicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu na to derbowe spotkanie!!!