Już w najbliższą sobotę (10 sierpnia) o godzinie 17.00 MKS Lędziny rozpocznie sezon piłkarski 2019/2020 w grupie 5 klasy okręgowej pojedynkiem z Ogrodnikiem Cielmice. Czyli z rywalem doskonale znanym, z którym jeszcze nie tak dawno (bo w maju) mierzyliśmy się na własnym obiekcie w boju ligowym (padł wynik 0:0).

I choć nowy sezon, przyniósł wiele zmian organizacyjnych, przetasowania wśród drużyn zamieszanie z udziałem Fortuny Wyry, to rozgrywki rozpoczniemy od pojedynku z rywalem, którego walory doskonale znamy.

Rywale, czyli zespół Ogrodnika, rozpoczęli sezon 2019/2020 od zwycięskiego meczu pucharowego z Czułowianką Tychy, w którym zwyciężyli 3:1 (bramki R.Białas, Kołodziejczyk, Bojarski). Zespół trenera Grzegorza Chrząścika wystąpił w składzie:  Marcińczyk – Michalak, Szojda, Golda, Białas S., Białas R, Józefowicz, Koczy, Kołodziejczyk, Klimas, Bojarski. Już na pierwszy rzut oka widać, że kadrowe zmiany w zespole rywali były dość kosmetyczne, a nowe nazwisko to bramkarz Marcińczyk.

Jeśli chodzi o MKS, to informowaliśmy już o transferach Mateusza Śliwy i Sebastiana Rzepy. W kręgu zainteresowania znajdują się dwaj piłkarze, którzy wyrażając chęć gry w MKS, w tym dla jednego z ich byłby to powrót do Lędzin, trwa załatwianie formalności transferowych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Warto wspomnieć o istotnym ubytku (poza Jackiem Mikolaszem i Pawłem Pustym, o czym już pisaliśmy), Antoni Turczyński, który wiosną zdobył dla MKS 9 goli, zagra w przyszłym sezonie w Unii Kosztowy. Antek łącznie od 2016 r. zdobył dla MKS 20 goli w 48 występach, nie mniej jednak zdecydował się obecnie na grę pod wodzą trenera Sebastiana Idczaka u IV-ligowca zza miedzy. Dziękujemy za wkład w dobry miniony sezon zespołu i życzymy powodzenia na boiskach IV ligi!

Przypomnijmy, że także i MKS pokonał swoją pierwszą przeszkodę w Pucharze Polski, eliminując Sokoła Wola po wygranej 2:1 (bramki Kostrzewa, Malicki).

Wiadomo już, iż w meczu kolejnej rundy (1/8 finału) zagramy 21.08 br. o godzinie 17.00 na wyjeździe z LKS Studzionka.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!