Oto komplet rozstrzygnięć ostatniej kolejki w grupie I. W ich efekcie MKS – kosztem Pogoni – spadł na 4 miejsce w tabeli, a ostatnie miejsce spadkowe zajął Piast Bieruń Nowy.

Ogrodnik – MKS 0:0

W ostatnim pojedynku MKS-u usilnie dążył do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, a gospodarze występujący także bez trenera Chrząścika, sporadycznie gościli pod bramką Kwiatkowskiego. Gdy mecz zbliżał się ku końcowi, Ogrodnik – znając prawdopodobnie wynik z Imielina – nawet nie próbował atakować, kurczowo broniąc remisu dającego utrzymanie.  Nie mniej jednak, takie okazje, jak w drugiej połowie mieli Nikodem Nagi trafiający w 55 minucie z 10 m wprost w D.Gąsiora, będąc nieatakowanym na wprost bramki, czy Dawid Karlik przejmujący piłkę na 25 m i wychodzący sam na sam z bramkarzem, należy wykorzystywać. Spudłował także z 8 m Kostrzewa po dograniu Uniejewskiego, a ładne uderzenie Śliwy po indywidualnej akcji na z trudem na rzut rożny zdołał odbić bramkarz miejscowych. Niewiele brakowało, by niewykorzystane okazje się zemściły, lecz lekkie nieporozumienie Bednarka z Kwiatkowskim, nie skończyło się happy endem dla miejscowych, którzy dzięki wynikom z Katowic i Imielina zachowali status V-ligowca. Oba zespoły miały także sporo pretensji do arbitra Michała Zająca (bądź co bądź znanego z boisk szczebla centralnego) za niepodyktowanie jedenastek, bo starciach z 5 minuty (MKS) i 80 w polu karnym MKS-u (Ogrodnik).

żółte kartki: Kozłowski – Karlik, Sopelewski, Śliwa, Uniejewski (MKS)

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, Uniejewski, M.Roszak, Sopelewski, Śliwa, Ingram, Karlik, Nikodem Nagi (G.Kostrzewa 60), Michał Nagi, Woźniak (Gardawski 46).

Ogrodnik: D.Gąsior – Klimas, Czyżo, Stawicki, Barzycki (Czerny 78), Kałuża, Wojciechowski (Dejas 90), Żytka, Kozłowski (Żołneczko 72), Knap (Rudziński 75), Patola.

W innych meczach:

Rozwój II – Sparta 1:1 (0:1) Krawczyk 80 – Todorski 38

Pogoń – Piast 6:0 (2:0) Stojak 45,53, Niewiedział 26, 82 Bella 75, Stadler 89

Górnik 09 – Unia B.St. 3:2 (1:1) Strzewiczek 28,65, Kowalski 47- Zamojda 35, Włoch 58

MK Górnik – Kosztowy 0:4 (0:2)  Kowalski 8,75, Fahrenholt 29, Demitraszek 85

GKS II – KS Żory 9:0 (5:0) Matusz 5, Pawełczyk 7,40, Majewski 35, Jakubowski – samobójcza 43, Augustyniak 59,85, Pawłowicz 62, Jędryka 87

LKS Łąka – AKS Mikołów 6:1 (3:1) Kowalczyk 11, D.Pławecki 20, Ryt 51, Szałachwij 72, Puchała 27, P.Żemła 84 – Kubies 28

Znicz – AKS Niwka 10:1 (5:1) Żupa 1,42,72,75, M.Żemła 47,78,85, Król 7, Kraus 9, Serafin 38 – Krochmal 70