W sezonach, kiedy trenerem był Marcin Polarz zespół Krupińskiego MKS-owi wyraźnie leżał. W najgorszym wypadku z suszczanami remisowaliśmy, a kilka razy w dobrym stylu wygraliśmy, strzelając przeważnie 3 gole. Dziś jednak zabrakło nam armat, a Krupiński zwyciężając 2:0(0:0) srogo się zemścił, utrzymując się tym samym w fotelu lidera gr. I.

Trudno jednak wygrać mecz, gdy pierwsze soczyste i naprawdę solidne uderzenia na bramke Bronnego oddał Kapela … w 90 minucie gry. Bramkarz gości odbił piłkę, a nadbiegającego do dobitki Gąsiora uprzedził obrońca rywali. Z wcześniejszego okresu gry, naprawdę trudno dostrzec tak dogodną szansę dla podopiecznych trenera Idczaka. MKS w pierwszej połowie grając uważnie w defensywie w zasadzie nie dopuszczał gości pod swoją bramkę, sam jednak niewiele był w stanie zdziałać z przodu. W drugiej części gry piłkarze lidera przyspieszyli grę i przejęli inicjatywę. Jej efektem był Gol Świentego z 63 minuty gry, który płaskim strzałem wykończył akcję Grzegorza Stycznia. Próbujących atakować lędzinian w 90 minucie pogrążył Winkler, który z lewej strony wpadł w pole karne, ograł Brandysa i strzałem do pustej bramki podwyższył rezultat. Wydawało się, iż lędzinianie przyjęli defensywną taktykę, która może okazać się skuteczna. Po stracie gola, nie byli w stanie jednak jej zmienić na tyle, by odmienić losy pojedynku z liderem. W mojej ocenie, lider zwyciężył zasłużenie, bo lędzińskiej drużynie zabrakło dziś argumentów w ofensywie. Przed MKS-em jeszcze dwa mecze, w których warto by było zdobyć jakies punkty, żeby uniknąć nerwowej zimy.

MKS: Brandys, Skiba, M.Roszak, Bednarek, Sopelewski (Michalski 85), Karlik, K.Firlej (Idczak 70), Śliwa, Ingram, G.Kostrzewa (A.Gąsior 70), Kapela.

Krupiński: Bronny, Sitko, Tumula, Wiśniewski, Mikołajec, Janowski (Gliszczyński 61), Styczeń, Brychlik (Furlepa 90), Kuś (Winkler 70), Świenty, Góra (Neumann 90)

żołte kartki: Idczak, Roszak, Skiba, Sopelewski – Styczeń

W pozostałych meczach 13 kolejki:

Sokół Wola – Unia B.S. 2:0 (M.Jarnot, Morkisz)

Concordia – Orzesze 4:0 (Spórna 2, Kempa, Pilc)

Ogrodnik – Bełk 4:5 (Gilewicz, Dąbrowski, Chrząścik, Stawicki – Gabryś 2, Zagórski, Kaczmarczyk, Bukowiec)

Kosztowy – Rozwój II 1:0 (Żywioł)

Stal – Pogoń 1:3 (Bubrowski – Polarz, Buffi, Stojak)

Czarni – Śląsk 2:1 (Jędrysik, Żemła – Parzonka)

GKS II – Orzeł 2:1 (Kamiński, Plewnia – T.Duran)