Na inaugurację wiosennych rozgrywek IV ligi w grupie II, MKS Lędziny uległ Tempu Puńcow 1:5 (1:2). I choć lędzinianie stawiali opór przez godzinę gry, to ostatecznie pękli, tracąc kolejne gole. Gra choć lepsza niż jesienią, nie przyniosła punktów, ani poprawy bilansu bramkowego.

W 59 minucie rzutu karnego, podyktowano za zagranie ręka w obrębie szesnastki,  nie wykorzystał Mirek Żebrowski.

„Młody i ambitnie poczynający sobie zespół z Lędzin był w miarę równorzędnym konkurentem dla Tempa w premierowej odsłonie starcia. [W 12 minucie w słupek w dogodnej sytuacji trafił Konrad Walicki, jeden z trzech piłkarzy wypożyczonych z Polonii Łaziska Górne]. W 22. minucie Mateusz Szuster idealnie wyłożył piłkę Jakubowi Legierskiemu, który skierował ją do siatki. Nastroje w obu drużynach zmieniły się w 31. minucie, gdy do kapitulacji przez Daniela Sobieraja zmuszony został Wojciech Maciejowski, ale jak okazało się godzinę później więcej strat przyjezdni już w sobotnie popołudnie nie ponieśli. Na przerwę zaś udali się z nikłym zapasem. Lewą flanką przedarł się Maciej Rucki, a zamykający akcję Damian Szczęsny szczupakiem pokonał golkipera MKS-u.

W 49. minucie próba Szczęsnego została obroniona, ale dobitka Damiana Ścibora nie pozostawiła wątpliwości. Na kwadrans przed końcem Legierski nieomylnie główkował po „centrze” Arkadiusza Szlajssa, a tuż przed gwizdkiem zamykającym spotkanie Jakub Suchanek zachował się jak należy po zagraniu Szczęsnego za linię obrony ekipy z Lędzin. Pominąć nie można zarazem faktu, iż w 65. minucie błysnął między słupkami Maciejowski, który broniąc rzut karny zapobiegł nawiązaniu wynikowego kontaktu przez piłkarzy MKS-u.”

MKS Lędziny – Tempo Puńców 1:5 (1:2) Sobieraj 30, Legierski 21,72, Szczęsny 41, Ścibor 48, Suchanek 90

MKS: Kulski – Wesecki, Mielcarz, Niedźwiecki, Król (Sejwa 70), Guzy (Skrobek 66), Mirus, Filip (Sidło 83), Walicki, Żebrowski (Skrzyński 80), Sobieraj.

W najbliższą sobotę (16.03.) o godzinie 15.00 MKS zagra na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice.