Może skojarzenie jest dość odważne, ale dzisiejsze wydarzenia z meczu Gaszowic przypominają mecz z ubiegłego czwartku z ligi europejskiej, kiedy to Ajax Amsterdam przegrywający po 100 minutach gry 0:3 i grający w dziesiątkę w pojedynku z Schalke 04 zdobył w dogrywce dwa gole i awansował do półfinału Ligi Europejskiej.

Dziś MKS walczący na grząskim boisku w Piecach, przed prawie 40 minut w osłabieniu, po dwóch żółtych kartkach dla Mateusza Malika, zwyciężył po 120 minutowym boju z Dębem Gaszowice 2:1 (1:1,1:1) i awansował do 1/4 finału pucharowych rozgrywek na szczeblu województwa.

Gola dla Dębu w 22 minucie zdobył Przemyslaw Stebel, a dla MKS trafiali Adam Mateja po rzucie rożnym Mateusza Śliwy w 33 minucie, i sam „Śliwek”, który w dogrywce (100 min.) wykorzystał rzut karny.

MKS swojego rywala pozna 11 maja, a mecz 1/4 finału zaplanowano na 24 maja br. 10 maja BTS Rekord zmierzy się z Górnikiem II Zabrze w ostatnim meczu I rundy.

Brawa dla ambitnie walczącego zespołu, który po raz kolejny pokazał zadziorność i charakter, tym bardziej występując bez Uniejewskiego, Kapeli (sprawy zawodowe) i kontuzjowanych Roszaka i Bednarka. Piłkarze sukces okupili ciężką walką i ogromnym zmęczeniem. Na szczęście, po meczu z Granicą będzie kilka dni oddechu. A potem gramy już tylko co 3 dni …. i tak co najmniej do 3 czerwca.

Zdjęcia z meczu:

Dąb – MKS

https://sport.nowiny.pl/galeria/16635-dab-gaszowice-mks-ledziny/foto-544939.html?item=127819#p

Sędziowali: Jacek Lis, Adrian Markiewicz, Michał Nowok (KS Katowice)
Żółte kartki: Brózda, K.Sikora, Kamil Sikora, Jakub Gnyp (wszyscy Dąb Gaszowice) – Majnusz, Malik, Śliwa, Ingram (wszyscy MKS Lędziny)
Czerwone kartki: Brózda (120., Dąb Gaszowice) – Malik (76., MKS Lędziny)
GKS Dąb Gaszowice: Tlołka – Michalski (102. Kraśniewski), Kamil Sikora, Jezierski, Słaby (65. M.Reguła), T.Reguła, Tomas (84.Gnyp), Krzysztof Sikora, Pyszny, Stebel (80. Wieczorek), Brózda. Trener: Zdzisław Marszolik.
MKS Lędziny: Kwiatkowski -Ingram, Mateja, Duda, Kut, Masternak, Śliwa, Majnusz (Holewa 46, Stworzyjan 96), Czupryna, Malik, Adamus (Kozok 46). Trener: Sebastian Idczak.

W innych meczach: 

Pogoń Ruda Śląska – GKS Radziechowy-Wieprz 0:5,

BTS Rekord – BKS Stal Bielsko Biała 1:0,

WSS Wisła – Warta Zawiercie 1:0.

Zdjęcie za www.sport.nowiny.pl