Wygrana 3:2 (1:1) MKS-u nad Ogrodnikiem Cielmice przyszła piłkarzom z Lędzin ze sporym trudem. Przeciwnik postawił trudne warunki, ale lędzinianie mieli w swoich dwóch bohaterów: skutecznego i przebojowego Sebastiana Rzepę, oraz Mariusza Kuchtę, który obronił rzut karny wykonywany przez Sławomira Granka.

Sebastian Rzepa, po transferze z Piasta Bieruń, jako nowy nabytek MKS-u, przywitał się z kibicami w możliwie najlepszy sposób. Najpierw dał prowadzenie zespołowi trenera Napierały soczystym uderzeniem z ok. 23 m., a po przerwie fantastycznym wolejem wykończył z bliska dośrodkowanie Kostrzewy i dając prowadzenie 3:1. W międzyczasie, tuż po przerwie trafił Gardawski i wydawało się, iż MKS dość pewnie zmierza po 3 punkty. Nic z tych rzeczy. Goście się nie poddawali, zarówno przed przerwą gdy z 10 m trafił Foltyn, jak i po zmianie stron, kiedy z 15 m z półwoleja celnie uderzył Chrząścik. Wcześniej w 69 minucie, przy stanie 3:1 arbiter Mateusz Poranek podyktował rzut karny. W pojedynku Kuchta – Granek górą okazał się nasz bramkarz, który rzucił się we właściwy róg i odbił piłkę zmierzająca do bramki na wysokości jego wyciągniętych rąk. Tak oto, nasza drużyna sięgnęła po pierwszej tej jesieni 3 punkty.

Mariusz Kuchta obronił uderzenie z rzutu karnego. Foto: arch.

Bramki: S.Rzepa (14 min i 59 min., Gardawski 48 min.) – Foltyn (43 min.), Chrząścik (79 min.)

MKS: Kuchta – Nowrocki (Bednarek 74), Józefus, Krakowiak, M.Nagi, Zygma, Śliwa, Nowicki (Ingram 46), Malicki (Gardawski 46), S.Rzepa, Kostrzewa (Mielec 90).

Ogrodnik: Gąsior – Pawłowicz, Michalak, S.Białas (Zając 67), Józefowicz (Żytka 86),Granek (R.Białas 75), Koczy, Chrząścik, Kokoszka, Klimas, Foltyn.

żółte kartki: Śliwa, Zygma (MKS);

W czwartek (15.08.) MKS o godzinie 15.00 zmierzy się w Łące z miejscowym LKS-em. Natomiast, w sobotę 17.08 o godzinie 17.00 podejmiemy na własnym obiekcie LKS Bestwina.

W innych meczach 1 kolejki:

BTS Rekord II – Łąka 0:1 (0:1) Habor 16k.

Pasjonat – Studzienice 4:2 (2:1) Sadlok 14,44, Gołąb 47, Mazur 87 – M.Janosz 35, Furtok 82

Czarni – Bestwina 2:1 (1:1) Legięć 20k., 55k. – Sawicki 19

Iskra – BKS Stal 3:2 (1:0) Zawadzki 19k., Rakowski 55, Prusek 88 – Bąk 52, Piwkowski 90

Rudołtowice-Ćwiklice – Bestwinka 0:1 (0:1) Filipowicz 4

MRKS II Czechowice – Piast 3:1 (2:0) Kopeć 8k., Sztorc 19, Polakowski 55 – Grzywa 67

Sokół Wola – Wisła Wielka przełożony na 28.08.