Zapowiadając kolejne występy drużyn młodzieżowych, wracamy także do ostatnich występów naszych dzieciaków, których w minionych dniach nie brakowało.

Zaczynamy od najmłodszych zespołów, które pomimo mocno jesiennej aury stanęły w szranki rywalizacji w turniejach żaków oraz skrzatów. Żaczki pod wodzą trenera zastępowego (pod chwilową nieobecność Ryszarda Wowro) zmierzyły się w Tychach z APN SMS oraz BAP Piast Gol Bieruń. Bilans tych spotkań to wygrana z zespołem z Bierunia i porażka z tyszanami, która pokazuje, że przed zespołem wciąż sporo pracy. Skrzaty pod opieką trenera Pawła Podleśnego w chłodny niedzielny poranek liczną ekipą (brawo) zmierzyły się z Czułowianką i oraz Siódemką Tychy. 6 i 5-latki dzielnie stawiały opór rywalom, zdobywając niejednokrotnie swoje pierwsze bramki w piłkarskiej rywalizacji.

W najbliższy weekend żaki zagrają w Bieruniu Nowym (niedziela), a skrzaty tym razem na lędzińskim orliku będą gościć zespoły z Tychów oraz Orzesza (także niedziela, godz. 10.00).

Trampkarze w minionych dniach odbywali głównie zajęcia treningowe, gdyż mecz Football Project Suszec został przełożony z 20.09. na 06.10. Kolejnym sprawdzianem drużyny trenera Pawła Majera będzie piątkowy (23.09., godz. 16.15) domowy mecz z Czułowianką Tychy.

Przed drużyną młodzika młodszego, po porażce 12:4 (bramki Igor Wiśniewski x2, Jakub Zimnal, Szymon Kamiński) we Frydku, kolejny wymagający przeciwnik jakim będzie Iskra II Pszczyna. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 24 września o godzinie 12.00 na lędzińskim orliku.

Z kolei IV ligowy zespół młodzików po wygranej nad Czułowianką 1:0 (15.09.), w miniony weekend uległ BAP Piast Gol Bieruń 1:2 (bramka Aleksandra Pisarzowskiego). W najbliższą niedzielę czeka bardzo poważny sprawdzian w turnieju jubileuszowym rocznika 2010 w meczach z Siódemką Tychy, GKS Katowice (z Akademii Młodej GieKSy) oraz LKS Gardawice. Z tej też przyczyny, wyjazdowy mecz ligowy z JUWe Jaroszowice został przeniesiony na środę 28 września na godz. 17.00.

Zdjęcia pochodzą ze spotkań żaków i skrzatów.