Wszystkie mecze 13 kolejki w grupie I ZINA klasy okręgowej odbyły się w sobotę. MKS po raz pierwszy w tym sezonie trafił do siatki rywala czterokrotnie, lecz był to najniższy wymiar kary dla gości, którzy tylko w drugiej fazie pierwszej połowy postawili ostrzejsze warunki zespołowi trenera Napierały.

MKS Lędziny – AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów 4:1 (1:1) Gardawski 8, 79-wolny, N.Nagi 50, Ingram 87 – Bargiel 39 wolny,

MKS: Kuchta – Bednarek, Krakowiak, M.Nagi (Nowrocki 80), Ingram, Józefus (Kut 61), Pusty, M.Majer (N.Nagi 46), Zygma, Gardawski (Drążek 90), G.Kostrzewa (Malicki 77).

Pierwsze minuty wskazywały na lekkie zwycięstwo MKS-u, zwłaszcza po tym gdy Gardawski w 8 minucie trafił w długi róg po dośrodkowaniu spod linii końcowej Kostrzewy. Ale zamiast wyższego prowadzenia po tym jak swoje szanse zmarnowali Ingram, czy Zygma … do spółki z Kostrzewą, nasi piłkarze osiedli na laurach i inicjatywę przejęli goście. Nie było z tego ogromnego zagrożenia, ale stały fragment gry z 39 minucie przyniósł pięknego gola Bargiela z rzutu wolnego. Wtedy dopiero nasi piłkarze wzięli się do gry i Marcin Majer przed przerwą jeszcze trafił w słupek, a uderzenie Zygmy z bliska zostało wybite z linii bramkowej.

Na szczęście po przerwie dość szybko wprowadzony do gry Nikodem Nagi wykorzystał prostopadłe podanie Gardawskiego i lędzinianie wrócili na prowadzenie. Skuteczność tego dnia nie była mocną stroną MKS-u, bo Nikodem przegrał kolejny pojedynek z bramkarzem gości, a Michał Nagi w doskonałej okazji huknął w poprzeczkę. Wreszcie, jednak Gardawski porządnie przymierzył z rzutu wolnego z 18 m i pewnie trafił do siatki, a w samej końcówce Ingram mocno uderzył z 20 m i odbita od poprzeczki piłka zatrzepotała w siatce.

Za tydzień w sobotę (03.11.) o godzinie 14.00 gramy z Studzienicach z nieobliczalnym LKS-em.

W innych meczach:

MK Górnik Katowice – MKS Górnik 09 Mysłowice 3:1 (1:0) Dąbrowiecki 2, K.Ochojski – Bogdański,

Sokół Wola – AKS Mikołów 1:0 (1:0) Krawczyk

Pogoń Imielin – Urania Ruda Śląska 4:0 (0:0) Polarz 60, K.Cisoń 66, Dreszer 69,76
LKS Łąka – Sparta Katowice 1:5 (1:2) Kulicki 42- Łoboda 14,89, Słota 30, Todorski 53, Chłądzyński 56,
Piast Bieruń Nowy – Fortuna Wyry 0:1 (0:0) Załuski 79k.
Podlesianka Katowice – LKS Studzienice 2:1 (2:0) Furtok 8-samobojcza, Kaczmarczyk 42- W.Janosz 90
Iskra Pszczyna – Ogrodnik Cielmice 1:0 (1:0) Cempura