W IV-ligowym zespole MKS-u Lędziny nastąpi zmiana na stanowisku trenerskim. Trener Adrian Napierała poinformował Zarząd Klubu, iż nie poprowadzi zespołu w kolejnym sezonie, a w związku z tym, zawarta między stronami umowa zostanie rozwiązana na mocy porozumienia stron. Adrian Napierała żegna się z MKS Lędziny po blisko 6 latach pracy w Klubie. 

Adrian Napierała po raz pierwszy na ławce trenerskiej MKS-u zasiadł 01.10.2017 r. w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem II. Natomiast, ostatnim akordem jego pracy w Lędzinach okazał się niedawny mecz z Orłem Łękawica (10.06.2023 r.). Największym sukcesem zespołu pod jego wodzą był awans do IV ligi osiągnięty w czerwcu biegłego roku. Warto jednak podkreślić fakt corocznego progresu, jaki następował od 2018 r. (sezonu 2018/2029) w klasie okręgowej. Zespół po czterech latach występów w V lidze, wywalczył promocję do IV ligi w 2022 roku, a w bieżących rozgrywkach zdołał się w niej utrzymać, jako jedyny z beniaminków grupy II.

Na dorobek trenerski  Adriana Napierały złożyło się łącznie 161 meczów ligowych (54 meczów w IV lidze oraz 107 w klasie okręgowej) oraz 12 pucharowych, co daje bilans 173 spotkań o stawkę.

Z grona 161 spotkań ligowych 89 było zwycięskich, 29 zakończyło się podziałem punktów, a 43 padło łupem przeciwników.

W ramach rozgrywek PP MKS odnotował w tym czasie 6 zwycięstw, 1 remis (w regulaminowym czasie gry, a następnie wygraną i awans w rzutach karnych), przy 5 porażkach.

IV ligowy bilans trenera Napierały (obejmujący sezony 2017/2018 oraz bieżący) to 13 zwycięstw, 13 remisów oraz 28 porażek. W klasie okręgowej MKS pod jego wodzą odnotował natomiast 76 zwycięstw, 16 remisów, przy 15 porażkach.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje trenerowi Napierale za ponad 6 lat owocnej współpracy, za życzliwość, zrozumienie w wielu kwestiach, a jednocześnie życząc sukcesów w dalszej karierze trenerskiej! Dziękujemy za zaangażowanie w życie Klubu oraz przekazywanie swej fachowej wiedzy piłkarzom MKS Lędziny.

Na chwile obecną nie jest znane nazwisko następcy trenera Napierały. Zarząd Klubu rozpocznie rozmowy z potencjalnymi kandydatami w najbliższych dniach.