W spotkaniu inaugurującym 29 kolejkę rozgrywek w grupie II, MKS Lędziny w sobotnie przedpołudnie uległ przy ul. Edukacji w Tychach miejscowym rezerwom GKS-u 0:3 (0:1). Zwycięstwo KS Decor Bełk nad Unią Racibórz dało jednak MKS-owi pewne utrzymanie na kolejkę przed końcem rozgrywek! W barażu o III ligę zagra natomiast Unia Turza Śląska.

Spadek Odry Wodzisław Śląski spowodował, że z czwartą ligą żegna się sześć zespołów i te drużyny już znamy.
Z grupy pierwszej spada Unia Kosztowy, Śląsk Świętochłowice i Warta Zawiercie, natomiast z grupy drugiej spada Unia Racibórz, Błyskawica Drogomyśl i Drzewiarz Jasienica.

Relacja za www.gkstychy.info

„Tyszanie w meczu z MKS Lędziny okazali się skuteczni aż do bólu i pewnie pokonali rywali 3:0, rewanżując się z nawiązką za jesienną porażkę.

Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli przyjezdni i już w 5. minucie spotkania mogli, a nawet powinni objąć prowadzenie. Jednak w sukurs Danie przyszedł słupek, po strzale z głowy Wójcika. Chwilę później dobijał Ingram, ale tym razem pewnie interweniował nasz bramkarza.

Niemalże sześćdziesiąt sekund później okazję do strzelenia gola miał Kostrzewa, ale i tym razem Dana nie dał się zaskoczyć.

Następną groźną akcję zobaczyliśmy w 29. minucie. Na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Oleksy i jak się okazało był to wybór tyleż dobry co skuteczny, bowiem piłka zatrzepotała w siatce lędzinian.

Bramkowych okazji w drugiej połowie było tyle, co i w pierwszej. Podobnie nawet rozpoczęła się, bo od naporu gości. Dwukrotnie w odstępie kilkudziesięciu sekund swojego szczęścia spróbował kapitan gości Śliwa, ale w obu przypadkach piłka powędrowała obok bramki.

Zdecydowanie większą skutecznością wykazali się tyszanie. W 69. minucie Tuleja zagrał piłkę po przekątnej boiska do Biegańskiego, a ten doskonale obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Żelazowskiego. Tyszanin w sytuacji sam na sam nie dał szans Kostrzewie podwyższając prowadzenie GKSu na 2:0.

„W piłce punkty przyznawane są za wyniki, a nie za wrażenia, choć te sprawialiśmy dobre na boisku. Niestety dzisiaj zabrakło nam konsekwencji w obronie, rywale zbyt łatwo zdobywali gole” – powiedział trener gości Adrian Napierała.

W 89. minucie swoją okazję miał Parkitny, ale tym razem bramkarz przyjezdnych był lepszy. Zdecydowanie mniej szczęścia miał jednak chwilę później, kiedy to Wilk po podaniu od Biegańskiego nie zmarnował okazji ustalając wynik na 3:0.

„Nie był to jakiś wielki mecz w naszym wykonaniu. Spotkanie toczyło się typowo na wynik, choć chcieliśmy zagrać bardziej widowiskowo, ale rywale nie pozwolili nam dzisiaj na to. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy komplet punktów i zagraliśmy przy okazji na zero z tyłu” – podsumował trener Jarosław Zadylak.

GKS II Tychy – MKS Lędziny 3:0 (1:0) Oleksy 29, Żelazowski 69, Wilk 90

MKS: Kuchta – Todorski, Józefus, Zygma, Ingram, Wodnicki, Miklosh (Wesecki 85), Kaziszyn (Pułtorak 65), Śliwa (Skrobek 75), Wójcik, G.Kostrzewa (M.Firlej 85).

żólte kartki: Józefus, Kostrzewa.

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom).

Foto Marcin Gołosz – Spiker i Dziennikarz sportowy (profil FB)

W innych meczach 29 kolejki:

MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:0

Gwarek Ornontowice – Błyskawica Drogomyśl 2:1 (2:0) Król sam. 20, Grzegorz 43 – Ściślak sam. 60

Decor Bełk – Unia Racibórz 8:0 (2:0) 1:0 Jaworski (31.), 2:0 Semeniuk (45.), 3:0 Paryła (52.), 4:0 Fabian (56.), 5:0 Semeniuk (66.), 6:0 Fabian (74.), 7:0 Semeniuk (77.), 8:0 Fabian (83.).

Unia Turza Śląska – Polonia Łaziska Górne 2:2 (0:2) Danieluk 58, Kucharski 90+5 – Fabisiak 28, Waśkiewicz 31

ROW 1964 Rybnik – Drzewiarz Jasienica 3:1 (0:0) Skrzyniarz 51,55, Cywka 57, – Stokłosa 69

Kuźnia Ustroń – LKS Czaniec 2:0 (1:0) Fiedor 10,56

Orzeł Łękawica – Spójnia Landek 0:0

W spotkaniu kończącym sezon 2022/2023 MKS Lędziny w sobotę (10 czerwca) o godzinie 15.00 zmierzy się z Orłem Łękawica!