W sobotnie (03.06.) przedpołudnie drużyna trenera Ryszarda Wowro, złożona w większości z zawodników z rocznika 2014 (z trzema rodzynkami z rocznika 2015) wzięła udział w piłkarskiej „Futboliadzie” zorganizowanej przez UKS Górnik Libiąż na tamtejszym obiekcie sportowym, na którym niegdyś o ligowe punkty walczył obecny trener żaczków.

Turniej okazał się ogromnym wyzwaniem sportowym, jak i wysiłkowym. Drużyna rozegrała po sobie – bez dłuższych przerw – kolejno siedem spotkań po 18 minut. Nic dziwnego, że po ceremonii dekoracji dużym wzięciem cieszyły się drożdżówki, kiełbaski z grilla oraz ciasta przygotowane przez organizatorów.

Jeśli chodzi o aspekt sportowy to dużo radości przyniosły dwa wygrane spotkania z UKS Górnik Libiąż i KS Chelmek. Najwięcej emocji przysporzył zremisowany 2:2 mecz z Iskrą Pszczyna, w którym to przeciwnicy odrobili dwubramkową stratę. Niemniej, dyscyplina i zaangażowanie pozwoliły drużynie na uzyskanie wartościowego rezultatu w meczu z wymagającym przeciwnikiem. W tym spotkaniu nie brakowało ostrych i dynamicznych starć. W pozostałych meczach, więcej goli zdobywali rywale pokazując, że wciąż jest nad czym pracować.

W drużynie trenera Ryszarda Wowro zagrali: Oliwier Morkisz, Bartek Kula, Marcel Lisek, Janek Niestrój, Mateusz Nawrocki, Wiktor Spyra, Wiktor Zawada, Dawid Załachowski i Kacper Sławicki i Bartek Podleśny.

Trener tak podsumował sobotni występ:

„Dobra lekcja pokory. Turniej pokazał, ile jeszcze pracy przed nami i to w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, szczególnie jeśli chodzi o grę zespołową, mentalność zawodników i podstawową dyscyplinę taktyczną. Na wyróżnienie w tym turnieju zasługuje Wiktor Zawada za wspaniałe interwencje w bramce, Marcel Lisek za mental i dyscyplinę taktyczną, oraz Bartek Podleśny za grę zespołową. Szczególne podziękowania dla Rodziców za zaangażowanie i doping. Głowa do góry nie zawsze wszystko się wygrywa.”

We wspomnianym turnieju nasza drużyna w nowym komplecie strojów, którego zakup została ufundowany przez następujące podmioty: Rehabilitacja Miś-Ka (rahabilitacja dzieci i młodzieży) Lędziny, Związek Zawodowy Ratowników Górniczych KWK „Ziemowit” oraz zespół muzyczny Zamach Band.

Dziękujemy Naszym Sponsorom! Te piękne stroje, podobnie jak i wcześniej dla zespołów skrzatów oraz młodzików wykonała firma Tomadex S.C., oficjalny partner marki Keeza, a jednocześnie partner techniczny MKS Lędziny!

Łupem bramkowym 23 bramek podzielili się:

9 – Janek,

5 – Oliwier,

3 – Marcel,

1 – Dawid, Bartek P., Wiktor S., Bartek K., Kacper.

Dziękujemy UKS Górnikowi Libiąż i Panu Danielowi Chylaszkowi za zaproszenie i dobrą zabawę!