Nieco chyba poniżej oczekiwań wypadł zespół rezerw MKS-u w jesiennych rozgrywkach tyskiej b klasy. Drużyna Jacka Mikolasza odnotowała co prawda 5 zwycięstw, przy jednym remisie, ale 3 porażki – w tym dwie w ostatnich meczach rundy – zepchnęły „dwójkę” MKS-u na piąte miejsce w tabeli. 

Bynajmniej przy formułowaniu powyższej tezy, nie stawiamy zarzutów dotyczących zajmowanej lokaty, w kontekście premiowania awansem, nie mniej jednak wydaje się, że możliwości sportowe tego zespołu – wzmacnianego sporadycznie zawodnikami z drużyny V-ligowej – są większe, a rywale którzy wyprzedzili drugi zespół MKS-u (poza rezerwami Goczałkowic) byli w zasięgu.

Lędzinianie zdobyli 16 goli, tracąc 9, będąc w stanie wygrać z zespołami, które w tabeli końcowej rundy znalazły się poniżej 5 miejsca. Z kolei w spotkaniach z drużynami z miejsc 1-4, lędzinianie wywalczyli tylko punkt i to zadecydowało o powstaniu pięciopunktowej straty do prowadzącej w tabeli Polonii II Łaziska Górne.

Przypomnienie wyników i strzelców goli:

MKS II LĘDZINY – UKS WARSZOWICE 2018-08-26 17:00  1:0 (Szyndlar)
LKS GARDAWICE – MKS II LĘDZINY 2018-09-02 17:00  0:1 (Adamus)
MKS II LĘDZINY – LKS WISŁA MAŁA 2018-09-09 16:00  0:2
JUWe II TYCHY – JAROSZOWICE – MKS II LĘDZINY 2018-09-16 11:00  1:4  (Adamus 2, Janik 2)
MKS II LĘDZINY – CZUŁOWIANKA TYCHY 2018-09-23 16:00  5:1 (Orzegowski 2, Adamus 2, Sieradzki)
LEŚNIK KOBIÓR – MKS II LĘDZINY 2018-09-29 16:00  1:1 (Sieradzki)
MKS II LĘDZINY – UNIA BIERUŃ STARY 2018-10-07 16:00  4:0 (Adamus 2, Sieradzki, Nowrocki)
POLONIA II ŁAZISKA GÓRNE – MKS II LĘDZINY 2018-10-14 15:00  1:0
MKS II LĘDZINY – LKS II GOCZAŁKOWICE 2018-10-21 15:00  0:3

Statystyki występów poszczególnych zawodników (w liczbie 27):

Strzelcy 16 goli dla MKS-u II Lędziny:

7 – Adamus,

3 – Sieradzki,

2 – Janik, Orzegowski,

1 – Nowrocki, Szyndlar.

Tabela po rundzie jesiennej:

Poz   Zespół M W R P Gole+/- Pkt Ostatnie 5
1 Polonia II Łaziska Górne 11 8 1 2 43:16+27 25:7       
2 LKS Wisła Mała 11 6 2 3 37:17+20 20:11       
3 Leśnik Kobiór 10 6 2 2 24:20+4 20:8       
4 LKS Gardawice 11 5 3 3 22:15+7 18:12       
5 LKS II Goczałkowice-Zdrój 11 5 2 4 33:23+10 17:14       
6 MKS II Lędziny 11 5 1 5 19:17+2 16:16       
7 UKS Warszowice 11 4 1 6 40:35+5 13:19       
8 Unia Bieruń Stary 11 4 1 6 18:32-14 13:19       
9 Czułowianka Tychy 11 3 2 6 23:34-11 11:20       
10 JUWe II Jaroszowice 10 0 1 9 6:56-50 1:28