Ekipa Sebastiana Idczaka od 15:00 podejmowała Orła Mokre. Na bieżąco informowaliśmy o przebiegu tego spotkania. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale w drugiej połowie padło aż pięć goli! MKS wygrał pojedynek dwóch beniaminków 3:2 (0:0) i choć w pierwszej części można się było srodze wynudzić, to druga odsłona spotkania rozpaliła kibiców do czerwoności.

Składy:

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, Masternak, M.Roszak, Mateja, P.Duda (Kuzak 80), Karlik, Czupryna, Kozok (Ingram 46), Turczyński (Kamiński 65), Frąckowiak.

Orzeł: Michalik – Andrecki, Tomeczek, Badura, Simon, Magnor, Nitecki (70′ Grygny), Janoszka (68′ Wróbel), Rozumek (68′ Frankowski), Jurecki, Kolasa.

Sędziują: Marcin Kwiecień, Andrzej Żelazny, Andrzej Zawiślak.

Żółte kartki: Karlik – Tomeczek, Badura.

20′ Otwarcie meczu to okres wzajemnego badania się obu drużyn, akcje z obu stron, ale bez klarownych szans na gola. Wbrew niskiej pozycji w tabeli, jedenastka gości zdaje się wyglądać całkiem solidnie.

35′ Pierwsza odsłona niespecjalnie obfituje w emocjonujące wydarzenia. Na Stadionowej bez goli.

43′ Słoneczna jesienna pogoda sprzyja zjawisku nazywanemu w futbolu „plażą”. Kibice wyczekują już na gwizdek oznajmiający przerwę.

45′ Przerwa. 0:0.

54′ Niestety, niestety. Akcja przyjezdnych prawą stroną, dośrodkowanie i Magnor zamyka akcję na długim słupku i pokonuje głową Kwiatkowskiego. 0:1

61′ GOL! 1:1! Do kornera podchodzi Czupryna, a niezłą wrzutkę na gola zamienia głową pozostawiony bez opieki Mateja.

64′ GOL! 2:1! Ależ moment gry MKS! Po stałym fragmencie gry, tym razem uderzenia z 20 metrów próbuje Ingram i podwyższa na 2:1, piłka jeszcze zostaje podbita przez któregoś zawodnika (konkretnie Masternaka) i lobem pada do bramki, arbiter w protokole gola zapisał stoperowi MKS.

64′ Karny dla gości… Sędzia dopatruje się ręki po zagraniu Mateusza Roszaka i mimo protestów gospodarzy wskazuje na wapno…

66′ Strzał Tomeczka broni Kwiatkowski! Strzelający uderzył w zasadzie w środek bramki, a Szymon, który nie rzucił się w żadną ze stron, mógł odbić piłkę,

75′ 2:2. Goście wyrównują po znakomitej zespołowej akcji. Po rozklepaniu lędzińskiej defensywy do pustej bramki nogę dołożył Kolasa.

83′ 3:2 dla MKS! Potworne zamieszanie w szesnastce gości. W sporej kopaninie piłkę wyłuskuje Karlik, piłkarze Orła nieskutecznie usiłują wybić i piłka trafia do Masternaka, który z niewielkiej odległości trafia koło bliższego słupka. Co za mecz…!

90′ Orzeł nie rezygnuje z prób doprowadzenia do remisu, tymczasem MKS przeprowadza świetną kontrę, jednak strzał Frąckowiaka – po dośrodkowaniu debiutującego w IV lidze Mateusza Kuzaka – ląduje na poprzeczce…

Koniec. Po słabszej pierwszej połowie i emocjonującej drugiej MKS pokonał Orła Mokre 3:2, awansując na piąte miejsce w tabeli.

Za tydzień MKS czeka wyjazd do Jaworzna na pojedynek ze Szczakowianką.

W pozostałych meczach:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Krupiński Suszec 4:0 (4:0) Mecz przerwany po 10 minutach z powodu zdekompletowania zespołu gości. Gole: Lewicki 5,8, Juraszek 6 samobójcza, Walkiewicz 9.
Gwarek Ornontowice – Unia Racibórz     1:5 (0:3) Lewandowski 90 – Kapinos 19,77, Remień 17,75, Woniakowski 34
LKS Czaniec – LKS Bełk     0:5 (0:2) Bysiec 45,78,90, Wybierek 13k., Orzeł 69
Drzewiarz Jasienica – Iskra Pszczyna  0:1 (0:1) Maślorz 42
Wilki Wilcza – Spójnia Landek     3:1 (1:1) Szczepanik 37 samobójcza, Gajewski 47,74 – Sanetra 15
Beskid Skoczów – Szczakowianka Jaworzno     1:1 (1:1) Zaremski 31 – Wdowik 9
Concordia Knurów – Polonia Łaziska Górne     4:1 (2:0) Bartoszewicz 21, Zieliński 30,90, Gajek 86 – Mazurek 62
Granica Ruptawa – GKS Radziechowy-Wieprz   1:3 (0:2) Adamczyk 59k – Hałat 24,37, Czernek 61