W środę, 5 września o godz. 17, MKS zmierzy się w derbowym spotkaniu z Unią Bieruń Stary. Lędzinianie po zwycięstwie 2:0 ze Śląskiem, będą chcieli zgarnąć kolejne 3 punkty i poprawić siódmą lokatę. Wiadomo jednak, że derby rządzą sie swoimi prawami i nie powinien nikogo zmylić fakt, że Unia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. W poprzednim sezonie w Bieruniu padł bezbramkowy remis, zaś w Lędzinach Unia zwyciężyła 3:1. Z pewnością będzie to ciężki mecz, bierunianie po porażkach – po 0:3, z Bojszowami i Mikołowem, znajdują się w dołku, a nic nie poprawia tak nastroju jak dobry występ w meczu z lokalnym rywalem. W MKS-ie zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Mateusza Roszaka, do składu powinien wrócić nieobecny ostatnio Łukasz Gołaś. W Unii zabraknie Macieja Szeremety, który został w czasie meczu z Mikołowem odwieziony do szpitala, po ciosie łokciem jaki otrzymał od jednego z graczy AKS-u.